Sıkça Sorulan Sorular

Halı Altı Cami Isıtma Sistemi Avantajları Nelerdir?
Bölümlü çalıştırma en büyük avantajıdır. Caminin tamamını ısıtmak için enerji ve zaman kaybetmektense sadece dolu olan kısmı ısıtarak sen sıcaklık hemde enerji tasarrufu sağlar. İnsan sağlığına yararlıdır çünkü halı altı cami ısıtma sistemleri ısıtmayı ayaktan sağladığı için insan anatomisine son derece uygun bir ısıtma sistemidir.
Karbon Isıtıcılı Halı Altı Cami Isıtma Sisteminin Yalıtımı Nasıl Olmalıdır?
Camide yerlerde halı dahi olsa kişiler betona bastığından dolayı soğuk almaktadır. Karbon ısıtıcılı yerden ısıtma sisteminin serilmesinden önce alüminyum kaplanmış yalıtım veya keçe ile yalıtım sağlanmaktadır. Bu sayede kişiler yerden gelen sıcak ile daha fazla ısınmaktadır.
Cami Isıtma Sistemleri için Halı Altı Isıtmanın Farkı Nedir?
Büyük klimalar ve petekli sistemle geniş ölçüde yer kaplarken halı altı cami ısıtma sistemleri yer tasarrufu sağlar. Klima ve petekli sistemler caminin tamamını ısıtmak için yüksek enerji harcar ve yerden alınan soğuğu engelleyemez. petekli sistemler için döşenen dorular kötü görüntüye sebep olur ayrıca döşenmesi uzun zaman alır. Petek sistemlerinin döşenmesi sırasında etraf çok fazla kirlenir oysa halı altı ısıtma sisteminin döşenmesi sadece halıların kaldırılması ve panelin yerleştirilmesi işleminden oluğduğundan zaman almadığı gibi kirliliğede sebep olmaz.
Halı Altı Cami Isıtma Sistemlerinin Çalışma Şekli Nasıldır?
Karbon ısıtıcılı halı altı cami ısıtma sistemleri saf saf çalıştırılma özelliğine sahiptir. Tüm cami içinde ısıtma sistemini çalıştırabileceğiniz gibi sadece dolu olan safları çalıştırarak enerjiden tasarruf sağlayabilirsiniz. Programlı sistem ile her seferinde manuel açma kapama gerektirmek. Namaz saatlerinde halı altı cami ısıtma sistemi kendisi otomatik açılıp otomatik kapanır. Belli saatler arasında cami sıcaklığı belli bir derecenin altına düştüğünde tekrar aktif hale gelir. Manuel çalıştırma özelliği sayesinde kandiller ve diğer dini günlerde elle aktif edilebilir.