Karbon Isıtıcılı Halı Altı Cami Isıtma Sistemi

CAMİ ISITMA SİSTEMLERİ

Karbon ısıtıcılı halı altı cami ısıtma sistemi camilerde sadece saf tutulan bölgelerin altına gelecek şekilde döşenmektedir. Karbon ısıtıcılı halı altı cami ısıtma sistemi değişik enlerde rulo halinde bulunmaktadır ve bu sayede kolay montaj edilmektedir. Hızlı ve ekonomik ısıtma sağlar. Karbon ısıtıcılı cami ısıtma sistemi istenilen zaman aralıklarında devreye alınmaktadır. Hızlı bir şekilde aktif olup ısıtma sağlamaktadır. Halı altı cami ısıtma sistemleri halının üstüne 25/27 C ısı verir. PVC izolasyonlu olduğundan kesinlikle elektrik kaçağı olmaz. Halı altı cami ısıtma sistemleri insan anatomisine en uygun ısıtma sistemidir. Ayak sıcaklığı 26C civarındayken baş bölgesi 18C civarındadır.CAMİ ISITMA SİSTEMLERİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ

HALI ALTI CAMİ ISITMA SİSTEMLERİ TEKNİK ÖZELLİKLER

Karbon ısıtıcılı cami ısıtma sistemleri çok katmanlıdır her iki uçundaki bakır şeritlerin arasına fiber karbon liflerinin polietilen iki folyo arasına lamine edilmesiyle oluşmaktadır. Isıtma filmleri infrared kızıl ötesi ışın teknolojisi ile çalışmaktadır.

Karbon ısıtma filmleri içerisinde özel bir karışım bulunan nano teknolojik bir üründür. Cami ısıtma filmlerinin içerisinde ısıtıcı kablo ve rezistans yoktur. Sağlığa zararlı olan rezistans ve kablo ısıtıcılar manyetik alan oluşturarak insan sağlığını tehlikeye sokmaktadır.

Değişik ebatları da bulunan Karbon Isıtıcı Filmin , 80 cm enindeki malzememizin 1 m’sinin gücü 180 W’dır.

Rezistans teli olmaması sebebiyle yüksek güvenlikli cami ısıtma sistemidir. Periyodik bakım, temizlik veya tamir gerektirmez. Arıza yapmaz, kopmaz, sudan etkilenmez. Cami ısıtmada en güvenli sistemdir.

Karbon Isıtıcılı Halı Altı Cami Isıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

  • Tam otomatik ısı kontrol bilgisayar panosundaki özellikler yıllarca hiç insan müdahalesi gerektirmez.
  • Hava soğuyunca kendiliğinden sistem açılır. Cami içinde 20C ısı varsa kapanır.
  • Kaç saf cemaat varsa o kadar safı ısıtır.
  • Hava Soğukluğuna göre namaz öncesi ısınma süresini kendisi ayarlar
  • Cami Isıtma Sistemleri karbon filmler otomatik bir kumanda panosu vasıtası ile kontrol edilmektedir.
  • İç ortam sıcaklığına göre çalışma özelliği (hava termostatı sayesinde 18c nin altında devreye girer 18c nin üzerinde ise çalışmaz)
  • Film termostatı sayesinde ısıyı kontrol etme özelliği (film sıcaklığı 50c ye ulaştığında sistem kapanır ve 5-10c düşer düşmez tekrar devreye girer.
  • Safları ayrı ayrı çalıştırma özelliği
  • Manuel çalıştırma özelliği (mevlit sohbet ve benzeri durumlarda namaz vakitleri dışında çalıştırma kolaylığı sağlar.)
  • Manuel çalıştırmalarda unutmalara karşı otomatik kapanma özelliği mevcuttur.

Halı Altı Cami Isıtma Sistemleri Harcanan Güç Hesapmalaması

Halı altı cami ısıtma sistemleri tüm gün çalışmaz. Namaza 5 dk kala ısıtma sistemlerinin açılması halıların ısınması için yeterlidir. Saflar ayrı ayrı çalıştırılabilir. Elektronik termostat kontrollüdür, ayarlanan sıcaklığa gelince akım kesilir. 1.000 kişi alabilen bir caminin tüm safları açılırsa, bir Cuma Namazı’ndaki elektrik tüketimi ; 500 m x 120 W/m x 1 saat =60 kWh (Yaklaşık 10 TL olur) Isıtıcı ürünler 10 yıl garanti ile satılmakla beraber, ürün için belirlenmiş bir ömür sınırı yoktur. Gelecek kuşaklara devredilir.

Elektrikle çalışan modüler halı altı ısıtma sistemi. Sistemimiz PVC izolasyonlu rezistans, zaman rölesi ve bununla birlikte birçok otomasyon devre elemanlarından oluşmaktadır. Bir panel aracılığıyla programlanmakta ister otomatik ister manuel çalışması sağlanmaktadır.

KARBON FİLMLERİMİZ; Son yılların en yüksek teknolojisi kullanılarak imalatı yapılan karbon film ısıtıcılar ile, 30 bin saat gibi bir çalışma garantisiyle cami ısıtma hizmeti sunuyoruz. Camileri baz alırsak karbon film ısıtıcılar 30 yıl gibi bir ömre sahiptir. Her gün 5 vakit çalışan ve her vakitte bir saat çalışmasını düşündüğümüzde 30.000 / 5 =6ooo gün eder 6000 gün / 365 =16 yıl eder 6 ay yaz 6 ay kış olduğunuzda hesaplarsak 16 yıl x 2 =32 yıl gibi bir zaman. Karbonlarımız m tülde 240 watt olup 220-250 Volt arası çalışma özelliğine sahiptir. Genişliği 80 cm dir. POLİESTER FİLMLERİMİZ;0,20 mm ye sahip ısıtıcımız yapılacak zeminin metresine, mimari şartlarına uygun olarak ebatları firmamız tarafından özel olarak ölçülmek suretiyle yerinde yapılmaktadır. Cami ısıtma sistemleri ısıtıcılarımız düşük maliyetli ve huzurlu bir ibadet için insan anatomisine uygun olarak rahatsızlık vermeden çalışma imkânı sunar.

TEKLİF TALEP FORMU

Cami ısıtma sistemleri ürünlerimiz, kurulum ve keşif iştekleri için formumuzu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.